Zwłoki bez głowy znalezione w lesie

reklama

Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci nieznanej osoby, ujawnionej w dniu 27 maja 2019 r., w lesie w Brzeźnicy - około 25 kilometrów od centrum Mielca.  

W dniu 27 maja 2019 r., w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzeźnicy wraz z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej z regionu powiatu dębickiego, prowadzący poszukiwania zaginionego, ostatnio widzianego w dniu 11 maja 2019 r. mieszkańca Pustkowa-Osiedla 61-letniego Adama Z., ujawnili w lesie, w miejscowości Brzeźnica, w odległości około 15 metrów od ul. Kolejowej, niekompletne zwłoki nieznanego mężczyzny. W trakcie oględzin zwłok i miejsca ich odnalezienia w spodniach denata ujawniono kartę honorowego dawcy krwi, wystawioną na nazwisko Adam Z.

W dniu 28 maja 2019 r. nieopodal miejsca zdarzenia odnaleziono nadto pojedyncze i niewielkie kości kończyn górnych.

W toku toczącego się śledztwa zabezpieczono ciało do sekcji zwłok, której przeprowadzenie zlecono Zakładowi Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ w Krakowie.

- Ze wstępnych informacji udzielonych przez biegłych medyków sądowych wynika, iż ciało było w znacznym stanie rozkładu, posiadało znaczne ubytki tkanek miękkich, pozbawione było rąk, szyi i głowy, a także nosiło ślady ingerencji zwierząt. Celem ustalenia tożsamości denata zlecone zostały do wykonania badania DNA. Na ten moment nie stwierdzono bezpośredniej przyczyny zgonu denata. W chwili obecnej brak jest dowodów na to, aby stwierdzić, iż w zdarzeniu brały udział osoby trzecie - informuje Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Rodzina na podstawie dokumentów, jakie denat posiadał przy sobie wstępnie rozpoznała w nim poszukiwanego. Dopiero wyniki zleconych badań specjalistycznych i inne wynikające stąd czynności procesowe pozwolą na podanie rzeczywistych okoliczności zdarzenia.

 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz