Zatrzymali sprawcę zniszczenia wiaty na dworcu PKP

reklama

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę zniszczenia wiaty przystankowej na terenie dworca PKP w Krajence. Straty jakie poniosły PKP wyniosły 700 złotych. Wandala czekają surowe konsekwencje prawne - informuje KPP w Złotowie.

12 sierpnia br. około godziny 21:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony, że na terenie dworca PKP w Krajence dewastowana jest stojąca na peronie wiata przystankowa.

Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Gdy mundurowi zjawili się na miejscu, zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu chuligan został zatrzymany. Mężczyzna to 30-letni mieszkaniec Krajenki, w chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku dokonanego przez niego aktu wandalizmu całkowitemu zniszczeniu uległa szyba w wiacie przystankowej na dworcu PKP. Wartość strat Polskie Koleje Państwowe wyceniły na 700 złotych.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Jak powiedział policjantom, z niewiadomego powodu podniósł kamień z ziemi i rzucił nim w stojącą wiatę. Swoje zachowanie tłumaczył agresją spowodowaną zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za swoje zachowanie 30-latek odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz