Zabezpieczono nielegalny tytoń!

reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego przechowywana jest kontrabanda. Aby to potwierdzić 26 czerwca 2019 roku funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia użytkowane przez 34-letniego mieszkańca Kociewia. Okazało się, że mężczyzna w jednym z pokoi przechowywał 2 jutowe worki wypełnione suszonymi liśćmi oraz krojonym tytoniem. Dodatkowo w piwnicy kryminalni znaleźli plastikowy worek, w którym znajdował się balot sprasowanych liści tytoniu. W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 23 kilogramy tytoniu oraz urządzenie służące do jego rozdrabiania.

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i usłyszał wczoraj zarzuty dotyczące przechowywania wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych. Za taki czyn grozi kara pozbawiania wolności do lat 3 oraz grzywna.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz