Z dawką śmiertelną do szpitala. Sylwestrowy pacjent miał 5 i pół promila alkoholu we krwi

reklama

Sylwestrowa noc była pracowita dla mieleckich służb ratunkowych. Wśród pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego była osoba, która przyjęła dawkę alkoholu uznawaną za śmiertelną.

O pacjencie rekordziście, prawdopodobnie kobiecie, poinformowała strona Facebookowa „Raport z SORu”, która publikuje między innymi ciekawostki z polskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. Dzisiaj pojawiło się tam zdjęcia z systemu informatycznego gromadzącego wyniki badań chorych. Nie ma danych osobowych pacjenta, widoczne są tylko częściowe wyniki badania krwi. Tu na czerwono zaznaczone są rezultaty pomiaru etanolu, czyli alkoholu. To aż 5,49 grama na litr, co oznacza blisko 5 i pół promila!

Tak wysoka zawartość alkoholu w organizmie uważana jest już za dawkę mogącą prowadzić do zgonu. Nie ma informacji by ten pacjent, prawdopodobnie kobieta, stracił życie po sylwestrowym spożywaniu alkoholu.

Jak informuje Pogotowie Ratunkowe w Mielcu, dyspozytornia ratownictwa medycznego w Mielcu na terenie swojego obszaru odpowiedzialności, w czasie nocy sylwestrowej, odebrała 115 zgłoszeń. Spory procent stanowiły zgłoszenia z Mielca.

Ratownicy najczęściej wyjeżdżali do takich przypadków jak poparzenie lub uraz oka po niewłaściwym używaniu petard, w statystykach odnotowane zostały także liczne przypadki nadmiernego spożycia alkoholu. Zgłaszano również wyziębienie osób leżących na zewnątrz. U jednego z chorych wykryto groźny krwiak, pacjent trafił na stół operacyjny.

[ALERT]1577905985048[/ALERT]

 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz