Wypoczywał nad jeziorem pod Toruniem i wpadł na pomysł, że powiadomi numer alarmowy o...

reklama

Wypoczywał nad jeziorem pod Toruniem i wpadł na pomysł, że powiadomi numer alarmowy o...

46-letni mieszkaniec gm. Lubicz, przebywając na wypoczynku w Kamionkach pod Chełmżą zadzwonił na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że w siedzibach jednego ze znanych toruńskich zakładów produkcyjnych podłożone są ładunki wybuchowe.  Policyjni specjaliści sprawdzili te miejsca. Gdy kryminalni ustalili tego człowieka i dotarli do niego  miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę tj.  dn. 11.05.19r. o godz. 20:30  na numer alarmowy 112 zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że w trzech siedzibach jednego ze znanych zakładów w Toruniu podłożone są ładunki wybuchowe.

Na miejsce dyżurny skierował zarówno patrole prewencji z kryminalnych z Torunia i z komisariatu w Dobrzejewicach oraz patrol rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Policjanci we wszystkich siedzibach dokonali rozpoznania i sprawdzeń. Nigdzie nie ujawnili materiałów ani urządzeń wybuchowych.

Kryminalni ustalili osobę, która dzwoniła na numer alarmowy. Mężczyzna to 46-letni mieszkaniec gm. Lubicz. Gdy wykonywał swój telefon przebywał na wypoczynku w Kamionkach Małych pod Chełmżą. Gdy policjanci dotarli do tego człowieka miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc z soboty na niedzielę spędził w policyjnym areszcie.

Z ust śledczych w Komisariacie Policji w Chełmży usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policjanci z Chełmży doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Wnioskują dla niego o zastosowanie środków zapobiegawczych takich jak dozór i poręczenie majątkowe. Oprócz tego grozi  mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz