Wypadek karetki pogotowia z samochodem osobowym. Jedna osoba...!

reklama

Wypadek karetki pogotowia z samochodem osobowym. Jedna osoba trafiła do szpitala!

Wczoraj (13.05) około godziny 14.00 w miejscowości Stawki w powiecie aleksandrowskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia. Ambulans jechał na sygnale do pacjenta. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Wczoraj (13.05.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stawki. Ze wstępnych ustaleń policjantów aleksandrowskiej drogówki wynika, że 52-letni kierujący mitsubishi, nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez karetkę jadącą na sygnale uprzywilejowania, wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

Mężczyzna trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy mitsubishi  prawo jazdy.

- Kierowcy muszą  pamiętać, że uczestnik ruchu znajdujący się na drodze jest zobowiązany ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez "niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się". Obowiązek ułatwienia przejazdu dotyczy także pieszych znajdujących się na drodze. Oznacza to, że stojący w korku kierowcy powinni rozjechać się na boki, wjechać na pas zieleni lub zjechać na pobocze, a pojazdy znajdujące się w ruchu powinny zmienić pas, tak żeby jak najszybciej przepuścić pojazd uprzywilejowany - tłumaczą policjanci. 


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz