Wracał z imprezy. Po drodze ukradł samochód

reklama

Za kradzież pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał 33-latek z gminy Złotów. Młody mężczyzna wracając piechotą „z zakrapianej imprezy” u swoich znajomych, odczuł nagłą potrzebę skorzystania z samochodu choć nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W tym celu ukradł zaparkowanego na jednym z parkingów volkswagena. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami - informuje KPP w Złotowie.

Chwilę przed godziną pierwszą w nocy 25 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki pełniąc służbę na terenie miasta Złotów na ul. Kolejowej zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca miał widoczne problemy z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu. Policjanci postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego sposobu jazdy kierowcy i niezwłocznie zatrzymali go do policyjnej kontroli drogowej. 

Przyczynę bardzo szybko wskazało badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzenie osoby w policyjnych systemach teleinformatycznych. Okazało się, że mieszkaniec Złotowa miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu oraz nigdy nie posiadał prawo jazdy. Nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wymijające odpowiedzi dotyczące samochodu, którym się poruszał wskazywały na to, że to niejedyne przestępstwo, którego mógł dopuścić się 33-latek. 
Funkcjonariusze zabezpieczyli więc pojazd, którym kierował mieszkaniec Złotowa na policyjnym parkingu. Ten wątek prowadzonych przez złotowskich policjantów czynności został rozwiązany następnego dnia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zgłosiła się prawowita właścicielka volkswagena. Mieszkanka Złotowa poinformowała, że w nocy z terenu parkingu przy ul. Obrońców Warszawy w Złotowie ktoś dokonał kradzieży jej samochodu. Kobieta była bardzo roztrzęsiona całą sytuacją. Szybko jednak uspokoiła się słysząc, że policjanci złotowskiej jednostki zatrzymali już sprawcę kradzieży, a jej samochód znajduje się na policyjnym parkingu. 

Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie za kradzież pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości bez wymaganych uprawnień grozi do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że ukradł volkswagena, ponieważ miał nieodpartą ochotę pojeździć samochodem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz