Wejherowska szajka oszustów rozbita w Bydgoszczy

reklama

Grupa przestępców z Wejherowa aresztowana podczas próby kradzieży w Bydgoszczy. Szajka próbowała ograbić starszego mężczyznę. Na terenie stolicy województwa kujawsko-pomorskiego działa już od pewnego czasu.

Mieszkańcy Wejherowa oszukiwali seniorów, podając się za dawno niewidzianych członków rodziny. Ich proceder ukrócił mieszkaniec bydgoskich Wyżyn, który padł ofiarą oszustów. Sprawę zgłosił na policję, informując, że pojawiła się u niego kobieta, która przekonywała go, że się dobrze znają.

- Prowadząc z seniorem rozmowę, robiła to w taki sposób, aby uwiarygodnić swoją historię, a jednocześnie wyciągnąć jak najwięcej informacji - wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Dodatkowo na początku spotkania wręczyła drobny upominek, by tym sposobem również odsunąć jakiekolwiek podejrzenia o złe intencje. Twierdziła także, że ma dużo pieniędzy, ale w dolarach amerykańskich i chcąc zacząć nimi dysponować, chciała u seniora wymienić je na złotówki. Ten przekonany, że faktycznie ma do czynienia z dawno niewidzianym członkiem rodziny, przyniósł posiadane pieniądze, by pomóc i je wymienić. Jednak nie zorientował się przed wyjściem kobiety, że zniknęły pieniądze w obu walutach.

Nadto kobieta poczuła się na tyle pewnie, że postanowiła dalej korzystać z dobrego serca seniora. Umówiła się z nim na następny dzień, aby ten wypłacił dla niej 5 tysięcy złotych. Na szczęście bydgoszczanin o całej sprawie powiadomił funkcjonariuszy policji.

- Przeprowadzone przez policjantów działania pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku kobietę, która poprzedniego dnia wkradła się w łaski bydgoszczanina po to, by następnego dnia przyjść po odbiór pieniędzy – informuje podkom. Lidia Kowalska. - Miało to miejsce przed jednym z banków w centrum miasta. Jednak zanim do tego doszło, kryminalni ustalili, że ta nie działa sama. Pomagali jej dwaj mężczyźni, którzy kontrolowali czy senior przyszedł do banku i wypłacił pieniądze. Kiedy pokrzywdzony wyszedł z placówki i zobaczył kobietę, zmierzającą po odbiór gotówki, natychmiast wkroczyli policjanci i nie dopuścili do kolejnego oszustwa, a jednocześnie zatrzymali wszystkie osoby, mające jakikolwiek związek z tym przestępstwem.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że kobieta dopuściła się innych tego typu przestępstw na terenie Bydgoszczy. Mieszkanka Wejherowa usłyszała w sumie trzy zarzuty dotyczące oszustw lub ich usiłowania, a w jednym przypadku kradzieży. Natomiast jej kompanii odpowiedzą za usiłowanie oszustwa. 58-latka została aresztowana na dwa miesiące, natomiast jej 52 i 39-letnich kolegów objęto policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz