W jajach z Biedronki wykryto Salmonellę! Sklepy wycofują całą partię produktu!

reklama

W jednej z partii jajek kurzych stwierdzono występowanie bakterii salmonelli. Taką informację podała Państwowa Inspekcja Sanitarna. Produkt został natychmiast wycofany ze sprzedaży, ale klienci, którzy posiadają daną partię w swoich domach, powinni oddać ją do sklepów, w których została zakupiona.

Bakterie Salmonella Enteritidis wykryto na powierzchni skorupek jaj w próbce produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Skażone bakterią jaja zostały wyprodukowane dla Jeronimo Martins, który jest wyłącznym dystrybutorem produktu na kraj. Ich producentem jest firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. z Rawicza.

- Główny Inspektor Sanitarny poinformował o powyższych wynikach Głównego Lekarza Weterynarii w celu podjęcia odpowiednich działań nadzorczych wobec fermy i zakładu pakowania. Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Rawiczu nadzorującemu zakład pakowania jaj oraz Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim nadzorującemu fermę kur niosek towarowych. W wyniku natychmiastowych działań kontrolnych organów Inspekcji Weterynaryjnej, zakwestionowana partia jaj zostanie wycofana z obrotu - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. 

Ze sprzedaży wycofano produkt: Jaja zdrovo Rodzinkovo oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3. Jajka o rozmiarze M pakowane są po 30 sztuk. Zakład zajmujący się pakowaniem jaj poinformował już klientów o wycofaniu produktu. Można je zwrócić w miejsce zakupu.

O wycofaniu produktu ze sprzedaży poinformowały też sklepy sieci Biedronka. Jak udało się nam ustalić, jajka z salmonellą mogły trafić do 20 dyskontów w kraju. GIS przestrzega, że skażonych jaj nie wolno spożywać, szczególnie na surowo. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz