Uciekał audi, a później na pieszo. 21-latek miał sporo do ukrycia

reklama

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, za który musieli ruszyć w pościg. Okazało się, że mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Aleksandrów Kujawski. Dzielnicy i policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w trakcie służby zauważyli kierowcę osobowego audi, którego technika jazdy mogła wskazywać na spożycie alkoholu.

- Kiedy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając polecenie do zatrzymania, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.  Pościg zakończył się w polnej drodze, po tym jak mężczyzna w pośpiechu opuścił pojazd i próbował dalej uciekać. Mundurowi nie dali mu żadnych szans - relacjonuje st. sierż. Magdalena Jóźwiak, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że 21-latek ma ponad półtora promila w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu dokumentów wyszło również na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Losem kierowcy zajmie się teraz sąd. 21-latek musi się liczyć z karą pozbawienia wolności. Grozi mu więzienie oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz