Uciekający kierowca peugeota uderzył w policyjny radiowóz. 27-latek miał przy sobie mefedron

reklama

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie pościgu uszkodził policyjny radiowóz. Na dodatek funkcjonariusze znaleźli przy nim torebki strunowe z substancją psychotropową - mefedronem. 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj wieczorem policjanci płońskiej drogówki pełniący służbę w miejscowości Arcelin, zauważyli samochód jadący bardzo szybko w stronę Płońska.

- Pomiar prędkości osobowego peugeota wskazał 120 km/h. Dopuszczalna w obszarze zabudowanym prędkość przekroczona została przez kierującego aż o 70 km/h. Kierujący na sygnał wydany przez policjanta do zatrzymania pojazdu początkowo zwolnił, a następnie nagle przyspieszył i pojechał dalej nie zatrzymując się do kontroli. Funkcjonariusze szybko ruszyli za nim w pościg. Kierujący peugeotem łamał kolejne przepisy ruchu drogowego, jechał całą szerokością jezdni, uniemożliwiając wyprzedzenie swojego auta. Stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - relacjonuje przebieg zdarzenia podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

W pewnym momencie policjanci, wykorzystując odpowiedni moment, wyprzedzili ścigany pojazd. Zaczęli zwalniać, co zmusiło pirata drogowego również do zmniejszenia prędkości. - Jednak nie bacząc na nic, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i uderzył w policyjne auto. Później wycofał, chcąc najprawdopodobniej kontynuować ucieczkę, lecz wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze podbiegli do peugeota i obezwładnili siedzącego za kierownicą mężczyznę. Był on agresywny i nie stosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów - dodaje oficer prasowy płońskiej policji 

Mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 27-letni mieszkaniec gm. Raciąż, i jak się okazało, nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. - Na dodatek mundurowi znaleźli przy nim niewielkie pudełko, w którym znajdowały się trzy torebki strunowe z białym proszkiem. Okazało się, że jest to substancja psychotropowa - mefedron - stwierdza podkom. Drężek-Zmysłowska. 

Od kierującego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo poniesie odpowiedzialność za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz