Trzy miesiące aresztu dla 35-latka uciekającego przed policją

reklama

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie zatrzymany przez brodnickich policjantów 35-letni mężczyzna. Mieszkaniec powiatu brodnickiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował w stanie nietrzeźwości, a podczas zatrzymania znieważył funkcjonariuszy wykonujących czynności, naruszył ich nietykalność oraz kierował w stosunku do nich groźby karalne. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas pościgu, uciekinier popełnił szereg wykroczeń, za które również nie uniknie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (19.06.19) około godziny 15.00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że drogą krajowa nr 15 w kierunku miasta jedzie pijany kierowca seicento. Na skrzyżowaniu ul. Sądowa- Sienkiewicza w Brodnicy, funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Policjanci dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą fiata nie reagował, po czym kontynuował jazdę ul. Sienkiewicza zwiększając prędkość.

Kierowca ten nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowań, a także przejść dla pieszych, narażając tym samym innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W rejonie kolejnego skrzyżowania, kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok mercedesa, po czym zatrzymał pojazd.

Tam funkcjonariusze wyciągnęli kierowcę zza kierownicy rozbitego auta i obezwładnili go. Mężczyzna był agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Nie wykonywał ich poleceń, stawiał czynny i bierny opór, szarpał funkcjonariuszy za umundurowanie, znieważył ich słownie, próbował ugryźć jednego z policjantów, a także groził pozbawieniem życia. Mężczyzna został przetransportowany do brodnickiej komendy.

Od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Po około 2 godzinach 35-latek dobrowolnie poddał się badaniu alkotestem, który wykazał u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił do policyjnego aresztu.

W piątek (21.06.19) brodnicki sąd aresztował sprawcę przestępstw i wykroczeń na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, znieważenie ich, a także za kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Osobno  przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie dotyczące popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym podczas pościgu, spowodowanie kolizji drogowej i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, prowadzenie pojazdu bez aktualnej polisy ubezpieczeniowej i braku dokumentu prawa jazdy.

https://youtu.be/GvBdp-Nb1iI

 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz