Te święta nie będą "białe". 2 tony kokainy przejęte

reklama

Przemyt jak za Escobara. Polski rząd chwali się przejęciem kokainy z Kolumbii

Wartość  2 mld złotych miała kokaina, kórą przemycano do Polski z Kolumbii. Przestępczy proceder ukrócił KAS i CBŚP.

- Udaremniliśmy największy przemyt w historii ostatnich wielu lat, co do wartości, to pewnie największy przemyt w historii co najmniej ostatnich 30 lat - powiedział szef rządu Mateusz Morawiecki.

Służby dokonały przejęcia 2 ton kokainy, narkotyków, które były w specjalny sposób przemycane z Kolumbii. Skuteczne okazały się w tym działania Krajowej Administracji Skarbowej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji.

- Zostały znalezione zapakowane worki, już ostemplowane stemplem kartelu narkotykowego, przygotowane do wysyłki. (...) Państwo powinno być zawsze o krok przed przestępcami. To dla mnie ogromny powód do dumy, że mamy służby śledcze działające na najwyższym europejskim, jeśli nie światowym poziomie. To przestępcy mają się bać sprawnego, silnego państwa, a nie obywatele mają się bać przestępców - dodał premier.

Nielegalna fabryka i magazyn działały na terenie województwa wielkopolskiego. Grupa narkotykowa została rozbita po trwającej kilka miesięcy obserwacji.

Ujawnienie narkotyków było możliwe dzięki mobilnym urządzeniom skanującym oraz przeprowadzeniu analizy ryzyka w gdyńskim porcie. Pomógł także służbowy pies. Narkotyki przypłynęły do Polski z Kolumbii. Dokładne badania wykazały, że w części worków z kredą znajduje się 1850 kg wysokiej jakości kokaina co oznaczałoby ponad 7 milionów dillerskich działek.

W grupie narkotykowej działali obywatele Kolumbii, Irańczyk i dwóch Polaków. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura w Gdańsku.


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz