Sprawca rozpłynął się, śledztwo umorzone. W razie potrzeby może być wznowione

reklama

Prokuratura Rejonowa w Lesznie umorzyła śledztwo w sprawie napadu na placówkę bankową przy ul. Zamenhofa w Lesznie. Śledczy nie wykryli bowiem sprawcy. Nie oznacza to jednak, że zapomną o tej sprawie.

Do napadu, formalnie rozboju, doszło w marcu w biały dzień. Mężczyzna, który wszedł do placówki PKO BP, był zamaskowany. Miał na sobie bluzę z kapturem założonym na głowę. Pracownicy banku zagroził przedmiotem przypominającym pistolet i zażądał wydania pieniędzy. Sterroryzowana kobieta wydała mu gotówkę, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po chwili bandyta uciekł z placówki.

Pieszo ruszył w stronę pobliskiego kompleksu leśnego. W obławie na bandytę, która objęła teren w promieniu kilkunastu kilometrów, brało udział kilkudziesięciu policjantów. Sprawca wymknął się jednak obławie.

Policja oprócz śladów kryminalistycznych zabezpieczyła nagranie z monitoringu znajdującego się w placówce. Widać na nim tylko sylwetkę i ubiór mężczyzny. Niewiele wniosły też zeznania pracownicy placówki bankowej. Zapamiętała tylko ogólny wygląd bandyty.

Powierzchowny „rysopis” i wykonywane w śledztwie czynności nie naprowadziły na trop sprawcy. W związku z tym prokuratorskim postanowieniem umorzono śledztwo. Nie oznacza to jednak, że akta sprawy trafią na półkę i będą pokrywać się kurzem. Śledczy cały czas będą się nią zajmować, a jeśli pojawią się jakieś ustalenia naprowadzające na trop sprawcy, śledztwo może być podjęte na nowo.

- W śledztwie zostały wyczerpane czynności procesowe, ale są jeszcze możliwości poza procesowe i takie, mimo umorzenia śledztwa, będą wykonywane przez policję- mówi Przemysław Grześkowiak, prokurator rejonowy w Lesznie. - Gdyby w tej sprawie nastąpił jakiś przełom, czy zaszło coś nowego, istotnego w kwestii policyjnych ustaleń, śledztwo w każdej chwili może być podjęte na nowo.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz