Spłonął dach sądu. Straty wynoszą kilkaset tysięcy złotych!

reklama

Spłonął fragment dachu włocławskiego sądu. Straty sięgają kilkuset tysięcy złotych. Obecnie trwają prace przy naprawie dachu.

Do pożaru doszło w sobotnie popołudnie (08.06.) w budynku E Sądu Okręgowego przy ul. Kilińskiego. Na poddaszu uruchomiły się czujniki dymu. Strażaków wezwał na miejsce ochroniarz. Po przybyciu na miejsce strażacy wraz z nim zaczęli przeszukiwać kolejne pomieszczenia. Okazało się, że ogień pojawił się na nieużywanym na co dzień poddaszu. Jak informują strażacy, akcja trwała 2 godziny i 25 minut.

- Spłonęło ok. 10 m2 poszycia dachu, zniszczeniu uległy również trzy klimatyzatory, bo one właśnie na poddaszu były umieszczone. Straty wynoszą ok. kilkuset tysięcy złotych – mówi bryg. Dariusz Krysiński, oficer prasowy KM PSP we Włocławku.

Zdaniem naszego rozmówcy pożar nie powinien negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie sądu, ponieważ ogień nie dostał się do pomieszczeń, z których korzystają jego pracownicy. Z rzecznikiem Sądu Okręgowego, który mógłby potwierdzić te informację, nie udało nam się na razie skontaktować.

Przez cały weekend chodnik przy gmachu sądu od strony ul. Wojska Polskiego był zagrodzony. Dziś (10.06.) najprawdopodobniej zaczęto usuwać szkody zdarzenia. Rano na miejscu ponownie pojawił się strażacki podnośnik.

Przyczyna pożaru jest nieznana.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz