Śmiertelna ofiara wybuchu gazu. Nie żyje 62-latek

reklama

 

W środę, 4 września 2019 r., doszło do wybuchu gazu w pomieszczeniu socjalnym w kurniku w Borkowie Kościelnym.

Kiedy na miejsce dojechali strażacy, zobaczyli wybite wszystkie szyby, część ościeżnic wypadła na zewnątrz, na ścianach były widoczne rysy. Przez wybite okna widać było pojedyncze języki ognia w pomieszczeniach części socjalnej kurnika. Hala produkcyjna była pusta. Pożar jej nie objął.

- W chwili dojazdu JOP wyposażenie części socjalnej było w większości spalone. Pierwsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otwarciu drzwi wejściowych za pomocą sprzętu burzącego. Do wnętrza wprowadzono rotę gaśniczą, ubraną w sprzęt ochrony układu oddechowego z prądem wody. Po wejściu do budynku ratownicy zauważyli zwęglone ciało ludzkie – poinformował mł. kap. Waldemar Goczyński z PSP Sierpc.

Lekarz stwierdził zgon 62-letniego obywatela Ukrainy. Pożar został ugaszony

- W obiekcie znajdowała się butla z gazem 11 kg propan - butan. Była okopcona i nagrzana. W pomieszczeniach panowała wysoka temperatura. Nieuszkodzona butla gazowa została schłodzona, a następnie po sprawdzeniu jej temperatury wyniesiona  z budynku – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Na miejsce działań przybyła grupa dochodzeniowo śledcza policji oraz prokurator.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz