Skandal! Prowadził auto po narkotykach i...

reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 38-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna prowadząc pojazd osobowy marki VW Golf potrącił pieszego. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile. 

Jak ustalili policjanci nieodpowiedzialny kierowca był pod wpływem narkotyków. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet kilku lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 marca br. w godzinach wieczornych przy ul. Staromiejskiej w Pile. 38-letni mężczyzna kierując pojazdem osobowym marki VW Golf potrącił w rejonie przejścia dla pieszych 34-letniego mieszkańca Piły. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także znajdował się pod wpływem narkotyków.

Mundurowi zatrzymali kierowcę, który natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do kilku lat więzienia.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Wsiadając za kierownicę zawsze bądźmy odpowiedzialni! Chrońmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz