Przyłapali go, jak przewoził narkotyki...

reklama

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego volkswagenem, który przewoził narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W piątek (31.08) około godz. 23.30  w Kornatowie policjanci z miejscowej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą szczególną uwagę mundurowych zwróciło jego nerwowe, nienaturalne zachowanie. Po chwili wszystko było jasne. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego posiadał przy sobie 3 woreczki foliowe z zawartością proszku koloru białego. Wstępne policyjne testy wykazały, że znaleziona i zabezpieczona substancja to amfetamina.

Ponadto w związku ze swoim nadpobudliwym zachowaniem, kierowca został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie przeprowadzone badanie moczu, potwierdziło obecność wspomnianego narkotyku w organizmie.  

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zatrzymany 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne czyny, to sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyku w organizmie, to 26-latek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania.


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz