Próbował wręczyć policjantom łąpówkę, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej

reklama

Chełmińscy policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę, wobec którego został wydany zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto 36-latek obiecał wręczyć policjantom po 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W sobotę (31.08.19) przed godziną 21.00 w Grubnie, funkcjonariusze z chełmińskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas rozmowy z 36-latkiem policjanci wyczuli z jego ust silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny został wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To jednak nie koniec problemów mieszkańca powiatu chełmińskiego. W trakcie przeprowadzanych przez policjantów czynności, chcąc uniknąć odpowiedzialności, kierowca zaproponował mundurowym po 500 złotych "na głowę". W taki sposób chciał nakłonić funkcjonariuszy do złamania prawa i odstąpienia od obowiązujących procedur.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i dowieziony do miejscowej komendy. W dniu wczorajszym (02.09.19) 36-latek usłyszał zarzuty i trafił przed oblicze prokuratora.  Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za obietnicę udzielania korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi do 10 lat za kratkami.


 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz