Policyjne małżeństwo zatrzymało nietrzeźwego kierowcę

reklama

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 40-latek, który jechał wczoraj motorowerem w Łukowie. Mężczyzna nie miał kasku i jechał „wężykiem” po całej szerokości jezdni. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policyjne małżeństwo, które wracało do domu po zakończonej służbie.

We wtorek (2 lipca) po godzinie 15:30 do dyżurnego łukowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o poruszającym się ulicą Żelechowską nietrzeźwym motocykliście. Gdy dyżurny skierował we wskazane miejsce policyjny patrol, to praktycznie w tym samym czasie skontaktowała się z nim telefonicznie koleżanka z jednostki. Policjantka mówiła, że wracała z mężem do domu po zakończonej służbie i na ul. Żelechowskiej zauważyła jadącego jezdnią motorowerzystę, który nie dość, że nie miał kasku ochronnego, to poruszał się „wężykiem”, całą szerokością jezdni.  

Razem z mężem – również policjantem łukowskiej jednostki - domyślili się, że jest on pod działaniem alkoholu i podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednak tor jakim poruszał się motorowerzysta uniemożliwiał bezpieczne wyprzedzenie go. Na szczęście mężczyzna wjechał na teren jednej z posesji i tam podbiegł do niego policjant, wyłączając kluczykiem w stacyjce silnik jednośladu. Nasz kolega okazał mężczyźnie legitymację służbową, przedstawił się i poinformował o przyczynie zatrzymania. W międzyczasie nasza koleżanka poinformowała dyżurnego o miejscu zatrzymania motorowerzysty.

Chwilę później na posesję przyjechali policjanci z łukowskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut, a jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz