Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy. Ile były warte?

reklama

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach systematycznie likwidują źródła nielegalnego handlu papierosami. Wczoraj, w związku z tego typu działalnością, zatrzymane zostały dwie osoby.

Wczoraj w Siedlcach, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie w dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 49-letniej mieszkanki naszego miasta, w wyniku czego zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy w łącznej ilości 1972 paczek. Łącznie poniesione przez Skarb Państwa straty wyniosły w tym przypadku ponad 46 tysięcy zł. U kolejnego mieszkańca Siedlec, 44-letniego mężczyzny ujawniono w mieszkaniu 1000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, a wprowadzenie ich na rynek naraziłoby skarb państwa na straty w wysokości ponad 23 tysiące zł. Obu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty m. in z art. 65§1 i 3 kks .Za popełniony czyn grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, a w uzasadnionych przypadkach  nawet obie kary łącznie.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz