Policjanci z Białych Błot uratowali nastolatkę

reklama

Determinacja i szybkie działanie policjantów z Białych Błot pozwoliły w porę dotrzeć do nastolatki, która podcięła sobie żyły. Dzięki udzielonej przez st. sierż. Kamilę Jeziorską oraz sierż. Kamila Więciorkowskiego fachowej pomocy nastolatka żyje.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od koleżanki dziewczyny, które w miniony poniedziałek (05.08.2019) około godziny 17:45  odebrał dyżurny bydgoskich policjantów. Wynikało z niego, że młoda mieszkanka powiatu bydgoskiego chce popełnić samobójstwo i w tym celu połknęła tabletki.

Dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres patrol z Białych Błot, st. sierż. Kamilę Jeziorską oraz sierż. Kamila Więciorkowskiego, który ma skończony kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Policjanci po dotarciu na miejsce stwierdzili, że posesja jest ogrodzona wysokim płotem, a na jej terenie nikogo nie ma. Nie było również dzwonka wejściowego. Nie zważając na te przeszkody, pamiętając, że każda minuta jest cenna, policjanci siłą odsunęli jedno ze skrzydeł elektrycznej bramy i weszli do domu. Na parterze zastali nieświadomą powagi sytuacji matkę dziewczyny. Funkcjonariusze natychmiast skierowali swoje kroki do pokoju nastolatki mieszczącego się na piętrze. Tam zastali roztrzęsioną dziewczynę z silnie krwawiącymi licznymi ranami ciętymi przedramienia oraz leżącymi dookoła opakowaniami po tabletkach. St. sierż. Kamila Jeziorska oraz sierż. Kamil Więciorkowski natychmiast udzielili jej pomocy zakładając na rany opatrunek uciskowy. Po chwili przyjechało  wzywane na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało dziewczynę do szpitala.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Białych Błotach oraz koleżanki, która powiadomiła o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do kobiety i podjąć czynności. Interwencje związane z ratowaniem życia są zawsze najtrudniejsze, gdyż policjanci mają świadomość, że każda minuta jest cenna. Szybko podjęta przez st. sierż. Kamilę Jeziorską oraz sierż. Kamila Więciorkowskiego reakcja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia. To właśnie życie pokazuje, że nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się zdobyta wiedza. W miniony poniedziałek z pewnością wiedza zdobyta przez sierż. Kamila Więciorkowskiego podczas kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy się przydała i pomogła ocalić ludzkie życie.

Podziękowania należą się koleżance, która wiedząc o niepokojącej sytuacji zareagowała i powiadomiła policję.


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz