Pokaż kotku, co masz w środku, czyli jak wpadli złodzieje kratek ściekowych

reklama

Dwóch sąsiadów z gminy Rydzyna wpadło w ręce dzielnicowych, gdy przewozili na rowerach… żeliwne kratki ściekowe ukradzione z ulicy. Zmierzali na złom. Krótko potem zobaczyli kolejne kratki - policyjnego aresztu.

Sprawcami są 31-latek i 51-latek. W ręce dzielnicowych z Rydzyny wpadli wczoraj wcześnie rano, po tym jak funkcjonariusze otrzymali od jednego z okolicznych mieszkańców informację o kradzieży trzech kratek ściekowych.

- Policjanci pojechali na miejsce kradzieży i najpierw zadbali o to, aby zabezpieczono otwory w jezdni po brakujących kratkach - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Chwilę później podczas penetrowania terenu zauważyli dwóch mężczyzn prowadzących rowery. Na bagażnikach mieli pakunki w workach. Policjanci wylegitymowali mężczyzn i sprawdzili, co mają w workach.

Nie chcemy wchodzić w politykę, ale wtedy szydło wyszło z worka, to znaczy z obu worków, bo okazało się, że znajdują się w nich dwie skradzione kratki ściekowe. Sąsiedzi jechali z nimi do punktu skupu złomu, który odwiedzili już wcześniej, gdy sprzedali pierwszą, czyli trzecią kratkę.

- Mężczyźni byli nietrzeźwi. Kratki o wartości prawie 700 zł skradli z jezdni przed swoimi domami.

Dzielnicowi odzyskali wszystkie łupy. Kratki zostały zwrócone zarządcy drogi. Za tę kradzież mężczyźni mogą opalać się w kratkę - grozi im do 5 lat więzienia.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz