Po uderzeniu pioruna zapalił się las w Starej Maliszewie

reklama

2 lipca około godziny 16.30 do służb ratowniczych w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o widocznym dymie nad lasem w miejscowości Stara Maliszewa.

Początkowo na miejsce skierowany został jeden zastęp z OSP Kosów Lacki. Po zlokalizowaniu i dotarciu do miejsca pożaru strażacy poprosili dyspozytora w Sokołowie Podlaskim o skierowanie do akcji dodatkowych sił i środków straży pożarnej. Dyspozytor dodatkowo wysłał do gaszenia 3 zastępy OSP (z Kosowa Lackiego, Chruszczewki i Trzcińca Małego) oraz 1 zastęp z JRG Sokołów. Ponieważ las leży na na pograniczu powiatów sokołowskiego i węgrowskiego, na miejsce skierowany został także zastęp z OSP Międzyleś.
Strażacy skupili się na jak najszybszym opanowaniu pożaru oraz jego ugaszeniu, do tego celu zbudowanych zostało kilka linii gaśniczych oraz użyty został podręczny sprzęt gaśniczy. Po opanowaniu ognia strażakom pozostało żmudne przelewane pogorzeliska.
Spaleniu uległo około 1hektara poszycia leśnego. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w drzewo.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz