Po pijaku rozrabiali na ulicy, jeden znieważył policjantów

reklama

Dwaj młodzi mieszkańcy miasta Leszna za zakłócenie spokoju i porządku publicznego, używanie w miejscu publicznym wulgarnych słów oraz za znieważenie policjantów. Mężczyźni kopali znaki drogowe, przewracali kosze na śmieci, zaczepiali przechodniów, wykrzykiwali wulgaryzmy.

Policja została zawiadomiona w sobotę rano, po godz. 8 przez jednego z przechodniów, który poinformował, że w rejonie skrzyżowania ulic Kurpińskiego i Paderewskiego dwóch młodych mężczyzn kopie znaki drogowe i zaczepia ludzi.

We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci prewencji. Na widok radiowozu sprawcy zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani na ul. Paderewskiego. W trakcie legitymowania 18-latek był arogancki, zachowywał się lekceważąco, nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Obrzucił policjantów wyzwiskami. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z nich miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, starszy nie dał rady przedmuchać urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Grozi za to do roku więzienia. Odpowie także, podobnie jak 17-latek, za wykroczenia m.in. zakłócenie porządku i spokoju publicznego oraz używanie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych słów.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz