Pijany sprawca wypadku na autostradzie A1 usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

reklama

Policjanci zatrzymali 53-letniego kierowcę, który jadąc oplem pod prąd autostradą zderzył się z mercedesem sprinterem. W wyniku tego zderzenia zginęła pasażerka z mercedesa, a dwóch kierowców trafiło do szpitala.

 Okazało się, że 53-latek w chwili wypadku miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 21 lutego br. o godzinie 13.30 na autostradzie A1. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 53-letni kierowca opla astry jadąc pod prąd autostradą zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo mercedesem sprinterem, który jechał w kierunku Gdańska. Obrażenia jakich doznała 44-letnia pasażerka mercedesa okazały się śmiertelne, natomiast kierowcy obu samochodów uczestniczących w wypadku trafili do szpitala. Kierowcy opla została pobrana krew i po jej przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał 3,34 promila alkoholu w organizmie. 

Funkcjonariusze po wyjściu 53-latka ze szpitala w miniony piątek zatrzymali mieszkańca powiatu płockiego i doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś zdrowie lub życie.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz