Perfidna metoda oszustów. Policja alarmuje

reklama

Uwaga użytkownicy Facebooka, złodzieje danych mają nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Wejherowska policja wyjaśnia, jak wygląda oszustwo na BLIK-a i apeluje o ostrożność.


Pomysłowość oszustów nie zna granic. Maile od prawników o milionowym spadku odeszły już do lamusa. Teraz okazuje się, że można paść ofiarą oszustwa za pośrednictwem Facebooka. Na czym polega nowa metoda wyłudzania pieniędzy?


- Oszust włamuję się na konto portalu społecznościowego wybranej przez siebie osoby, a następnie wysyła poprzez komunikator do jej znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie. - Najczęściej w treści wiadomości przestępcy proszą o pożyczkę, tłumacząc się nagłą potrzebą, np. że właśnie stoi przed kasą, a okazało się, że zapomniał wziąć ze sobą portfela. W dalszej kolejności oszust prosi osobę o podanie kodu BLIK, co umożliwia mu wypłacenie gotówki z bankomatu.


Przed utratą pieniędzy może nas uchronić czujność. - Uważajmy, komu udostępniamy nasze kody upoważniające do wypłaty pieniędzy z naszego konta – apeluje asp. sztab. Anetta Potrykus. 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz