Oszuści wysyłali wezwania do zapłaty!

reklama

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od ponad roku wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku pracowali nad sprawami oszustw. W tygodniu zatrzymali 4 osoby, 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 29 do 51 lat.

Sprawcy podszywając się pod Krajowy Rejestr Sądowy wysyłali listy na adresy nowo zarejestrowanych spółek na terenie całego kraju. Listowne „Zawiadomienia” szatą graficzną naśladowały pisma urzędowe m.in. opieczętowano je okrągłą pieczęcią z orłem. Pisma wzywały do dokonania opłaty w kwocie 400 zł. Opłata była warunkiem utrzymania wpisu w ewidencji. W pouczeniu straszono możliwością rozwiązania spółki przy braku wpisu do rejestru.

Czworo podejrzanych usłyszało zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Wśród zatrzymanych jest również domniemany organizator procederu 29-letni mieszkaniec Poznania, który dodatkowo usłyszał zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Funkcjonariusze przesłuchali ponad 300 świadków. Szacuje się, że liczba pokrzywdzonych przekroczy tysiąc podmiotów. Obecnie akta liczą 53 tomy. Sprawa jest rozwojowa.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz