Oszukana metodą na policjanta. Straciła ponad 30 tysięcuy złotych!

reklama

W Lesznie kolejna starsza osoba dała się oszukać fałszywemu policjantowi. To 76-letnia kobieta, która wspólnikowi rzekomego funkcjonariusza przekazała ponad 30.000 złotych! Policja apeluje do seniorów o rozsądek.

Wczoraj około godz. 13 do mieszkania kobiety zatelefonował na numer stacjonarny mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Podał imię i nazwisko oraz numer identyfikatora służbowego. Żeby uwiarygodnić, że jest policjantem powiedział kobiecie, że może to sprawdzić wybierając numer 112, ale bez rozłączania się. 76-latka wybrała ten numer. Dalsza rozmowa przebiegała albo z tą samą osobą albo z jej wspólnikiem. Ten kolejny rozmówca potwierdził, że do kobiety telefonuje policjant. Później rozmowa wróciła do pierwszego fałszywego funkcjonariusza, który powiedział, że policja zatrzymała listonosza, który dostarczając ludziom renty i emerytury prawdopodobnie przekazywał im fałszywe banknoty. Rzekomy policjant polecił kobiecie, żeby przygotowała wszystkie pieniądze, które ma w domu, aby policja mogła sprawdzić, czy banknoty nie są fałszywe. Powiedział, że po pieniądze zgłosi się inny policjant i zapewnił, że gotówka zostanie kobiecie zwrócona po wykonaniu ekspertyzy.

Kilkadziesiąt minut później do 76-latki przyszedł mężczyzna w wieku 30-35 lat, który powiedział kobiecie, że został przysłany po pieniądze. Leszczynianka przekazała mu ponad 30.000 zł. Fałszywy policjant, który odebrał pieniądze, miał około 170 cm wzrostu i był ubrany w granatowy uniform przypominający policyjny mundur.

Kobieta dwie godziny później zorientowała się, że została oszukana, że wszystko było mistyfikacją, a policjanci byli fałszywi. Zgłosiła się do komendy i opowiedziała, jak wyglądała cała sytuacja.

Policja przestrzega starsze osoby przed takimi oszustami. Apeluje, żeby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna. Podkreśla, że prawdziwi policjanci nigdy nie telefonują do nikogo w temacie prowadzonych dochodzeń, ani tym bardziej nie domagają się pieniędzy na załatwienie takich spraw.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz