Okradli mieszkanie, a łup przebalowali. Czeka ich nawet 10 lat odsiadki

reklama

Dziesięć lat grozi dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem do mieszkania na terenie Inowrocławia. Po tym jak usłyszeli zarzuty, jeden został objęty dozorem, drugi jest już za kratami.

W piątek kryminalni doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 24-letniego mężczyznę. Na podstawie zebranych dowodów, najbliższe 3 miesiące spędzi on za kratami. Zatrzymanie ma związek z włamaniem do mieszkania, do którego doszło w okresie na przełomie maja i czerwca. Wówczas to sprawcy włamali się do jednego z mieszkań i po splądrowaniu wnętrza zabrali pieniądze, aparaty fotograficzne, alkohol oraz inne przedmioty.

- Po zebraniu informacji o przebiegu przestępstwa i analizie zabezpieczonych dowodów oraz zapisów monitoringu, kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Trwały ich poszukiwania. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów jeszcze w lipcu. Doprowadzony do oskarżyciela usłyszał wówczas zarzut kradzieży z włamaniem i został objęty policyjnym dozorem. Zatrzymanie drugiego z podejrzewanych było tylko kwestią czasu - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, i dodaje: - Współdziałanie policjantów w procesie wykrywczym między pionami to podstawa. Dlatego informacje o drugim z mężczyzn i jego wizerunek posiadali również inni mundurowi.

W czwartek, 1 sierpnia, policjanci patrolówki na jednej z ulic miasta namierzyli poszukiwanego i zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów i zabezpieczonych śladów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni ustalili, że sprawcy część skradzionych pieniędzy przebalowali. Podróżowali taksówkami i zrobili zakupy sprzętu elektronicznego za ponad 6 tys. zł. Znalezioną u podejrzanych gotówkę oraz sprzęt policjanci zabezpieczyli. Teraz obaj mogą spodziewać się kary więzienia do 10 lat.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz