Nowe fakty w sprawie bójki na stadionie. Dziś rozprawa w sądzie!

reklama

W związku z bójką pseudokibiców na stadionie OSiR policjanci zatrzymali 15 osób. Zebrany materiał pozwolił na postawienie zarzutu udziału w tym zdarzeniu 13 z nim. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do awantury doszło w minioną niedzielę, Włocłavia Włocławek podejmowała na własnym boisku Legię Chełmża. Groźnie zrobiło się podczas przerwy po pierwszej połowie spotkania. Pseudokibice wybiegli na murawę doprowadzając do konfrontacji pomiędzy sobą. Na prośbę organizatora policjanci szybko zareagowali i odizolowali od siebie zwaśnione strony. 

- Dalsza część meczu odbyła się bez zakłóceń, a mundurowi do wyjaśnienia sprawy zatrzymali 15 mieszkańców Włocławka i Chełmży. Zatrzymani w wieku od 17 do 45 lat trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (13.05.19) mundurowi pracując nad wyjaśnieniem sprawy ustalili 13 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty czynnego udziału w bójce o charakterze chuligańskim - poinformował sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak podaje włocławska policja, pozostałe osoby zostały zwolnione po wykonanych czynnościach. Dziś (14 maja) zatrzymane osoby trafią do sądu, gdzie odpowiedzą za udział w bójce. Za to przestępstwo grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sprawie niedzielnych wydarzeń na stadionie OSiR trwają dodatkowe czynności. Pozwolą one ustalić i rozliczyć innych uczestników bójki, którzy odpowiedzą również za niszczenie mienia.

Mimo zamieszek, mecz nie został przerwany. Po dobrej grze Włocłavia Włocławek wygrała 4:0.  

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz