Nocny drift oplem na sopockim osiedlu. Interwencja i dziwne tłumaczenia kierowcy!

reklama

W czwartek, przed godz. 2.00 w nocy, dyżurny sopockiej Policji otrzymał zgłoszenia, że na jednym z osiedli driftuje opel. Na miejsce natychmiast skierował patrol policjantów. Jadąc na miejsce funkcjonariusze usłyszeli pisk opon i odgłos odjeżdżającego auta. Od razu skierowali się w to miejsce i na pobliskim parkingu zauważyli samochód opel astra. Tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach gumy. W samochodzie funkcjonariusze zauważyli też uszkodzone opony i karoserię. Auto było otwarte, a przy nim stał 19-latek z Sopotu. Mężczyzna początkowo tłumaczył się interweniującym policjantom, że to nie on kierował tym autem i samochód zauważył już w takim stanie. Ponadto nie mogąc dostać się do swojego auta zaczął go kopać i siłowo otworzył drzwi. 


Policjanci nie uwierzyli słowom 19-latka. W trakcie interwencji wyczuli od niego też silną woń alkoholu i przebadali go. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek ma w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że auto nie ma ważnych badań technicznych, a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Wtedy mieszkaniec Sopotu przyznał się policjantom, że to on jeździł samochodem po osiedlu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a jego auto zostało odholowane na parking policyjny.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa na podstawie zebranych dowodów przedstawili sprawcy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania autem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. 19-latek przyznał się do tych zarzutów. Chce też dobrowolnie poddać się karze.

Mężczyzna jest znany sopockim policjantom. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień do kierowania to wykroczenie, za które grozi kara grzywny.
 


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz