Nietrzeźwy mężczyzna przyłapany na jeździe motorowerem, z dwójką pasażerów.

reklama

Sępoleńscy policjanci w celu wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, cyklicznie powtarzają różnego rodzaju akcje policyjne. Tym razem, w ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy stworzyli potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują, jeśli „PIŁEŚ - NIE JEDŹ!” - informuje mł. asp. Małgorzata Warsińska z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Minionej doby, funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie trwania 24 godzinnej akcji "Alkohol i narkotyki" zatrzymali dwóch kierowców, którzy mimo wcześniejszego spożywania alkoholu zdecydowali się na jazdę.

Pierwszego niechlubnego kierującego policjanci zatrzymali w czwartek (06.06.19) w Więcborku, około godziny 17:30. 30-letni mieszkaniec Więcborka wpadł po tym, jak policjanci przyłapali go na jeździe motorowerem z dwójką pasażerów, z czego jeden nie posiadał założonego kasku. W trakcie kontroli okazało się, że motorowerzysta za nic ma obowiązujące przepisy prawa. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on w organizmie 0,22 promila alkoholu, a nie dość tego obowiązuje go sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do września br. To jednak nie wszystko! Skuter którym jechał nie został przez 30-latka jeszcze zarejestrowany, a tablice rejestracyjne przełożył z innego pojazdu. Co więcej, "zapomniał" również o polisie ubezpieczenia OC. Nieodpowiedzialny więcborczanin odpowie teraz za złamanie zakazu sądowego, ale również za popełnione wykroczenia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (07.06.19) około 4:30 na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim mundurowi wyeliminowali z ruchu drugiego nietrzeźwego kierującego. 61-letni mieszkaniec gminy Sośno kierował oplem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz