Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - ogólnopolska akcja służb

reklama

Wczoraj 2 października w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich genezą jest troska o bezpieczeństwo w szczególności pieszych i kierujących rowerami.

Działania NURD mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący-pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym-rowerzysta. Wczorajsze działania miały zasięg ogólnopolski, a funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

W powiecie grudziądzkim w akcji udział wzięło aż 19 funkcjonariuszy „drogówki”, którzy szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz