Napadli na kierowcę, który ich podwiózł

reklama

Wspólne, zintensyfikowane działania policjantów z Komend Powiatowych Policji w Chodzieży, Obornikach i Pile doprowadziły do zatrzymania dwóch niebezpiecznych mężczyzn. Mieszkańcy Wrocławia i Kamienia Pomorskiego napadli na 21-letniego mieszkańca gminy Ujście, który wiózł ich samochodem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca br. na terenie powiatu pilskiego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Chodzieży dwóch mężczyzn poprosiło go, aby zawiózł ich do Piły i z powrotem. Podczas podróży powrotnej, na terenie gminy Ujście, w pewnym momencie pasażerowie zaatakowali kierującego samochodem marki Audi A6.

Napastnicy dusili pokrzywdzonego i siłą wyciągnęli z samochodu na jezdnię, gdzie kopali go i uderzali po całym ciele. Następnie mężczyźni odjechali autem, w którym znajdował się telefon komórkowy oraz dokumenty należące do pokrzywdzonego.

Kiedy pokrzywdzony zawiadomił służby, natychmiast policjanci z Komend Policji w Pile, Chodzieży i Obornikach wdrożyli działania zmierzające do zatrzymania sprawców i odzyskania mienia. Napastnicy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Jednocześnie czynności w sprawie podjęli funkcjonariusze z Chodzieży. W związku z tym, że do zdarzenia doszło na terenie powiatu pilskiego, w sprawę zaangażowani byli także pilscy policjanci.

Po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów z Komend Powiatowych Policji w Chodzieży i Obornikach, w Komendzie Powiatowej Policji w Pile zostały przedstawione zarzuty sprawcom. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Wrocławia i 40-letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi odpowiednio kara do 10 i 12 lat więzienia.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz