Na podrobiony dowód chciał zdać prawo jazdy

reklama

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich próbował zdać za drugiego egzamin praktyczny na prawo jazdy. Do tego celu wykorzystali podrobiony dowód osobisty.

O tym przekręcie policjanci dowiedzieli się od pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie. Powiedział on, że poprzedniego dnia do egzaminu praktycznego na prawo jazdy miał przystąpić 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

- Podczas weryfikacji tożsamości kursanta przed przystąpieniem do jazdy na tak zwanym placu egzaminator zorientował się, że okazany przez mężczyznę dowód osobisty wygląda na podrobiony - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Widząc to kursant uciekł z samochodu.

Policjanci ustalili, że 28-latek poprosił swojego starszego kolegę, 33-latka z powiatu poznańskiego, aby ten zdał za niego egzamin praktyczny. Mężczyźni posłużyli się podrobionym dowodem osobistym, w którym widniało nazwisko młodszego z nich, natomiast zdjęcie starszego.

Następnego dnia policjanci zatrzymali obu mężczyzn w ich miejscu pracy na terenie powiatu poznańskiego. Postawiono im zarzut usiłowania poświadczenia nieprawdy poprzez posłużenie się podrobionym dowodem osobistym. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz