Miał wieźć przedszkolaków na wycieczkę, ale jego autokary były niesprawne

reklama

Dwa autobusy, które kolejno przewoźnik podstawił do policyjnej kontroli miały wieźć przedszkolaków na wycieczkę. Oba były niesprawne, więc policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Były też mandaty.

Dziś rano przy ul. Nowej na terenie stacji diagnostycznej policjanci drogówki skontrolowali autobus, który miał wyjechać z dziećmi w wieku przedszkolnym na wycieczkę. Policjanci nie zezwolili na podróż, bo stwierdzili w autobusie wycieki płynów eksploatacyjnych i usterki w oświetleniu. Tym samym został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Został też nałożony mandat.

- Powiadomiony o takiej sytuacji przewoźnik, przysłał niebawem w miejsce kontroli kolejny autobus. Przy nim również policjanci stwierdzili takie same nieprawidłowości. Doszedł do nich jeszcze luz w układzie kierowniczym. To wszystko oczywiście eliminowało pojazd z ruchu. Dlatego decyzja policjantów była identyczna jak wcześniej - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka.

Policyjne kontrole tego typu służą sprawdzeniu podstawowych i ważnych wymogów, co do kierowców i stanu autobusu. Na szali przecież stawia się bezpieczeństwo w tym przypadku dzieci.


reklama

Komentarze (1)


Tomek2019-05-13 10:04:47

0 0

Ale wstyd...

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz