Liczba ofiar przeraża. Mapa śmiertelnych wypadków drogowych

reklama

?

Na drogach w całym kraju od początku wakacji doszło do blisko 150 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Do myślenia kierowców ma zmusić mapa śmiertelnych wypadków drogowych. Codziennie pojawia się na niej kilka czerwonych punktów, czyli miejsc, w których zginęli ludzie.

– Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych – przekonują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niestety, ale z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat.

Codzienna aktualizacja mapy śmiertelnych wypadków drogowych ma zwrócić uwagę kierowców na skalę tragedii, do jakich latem dochodzi na polskich drogach. Policjanci liczą na to, że wizualizacja zmusi użytkowników dróg do refleksji.

- Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem – przekonują funkcjonariusze policji. - Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa – dodają.

Dołączamy się do apelu mundurowych i zachęcamy, aby zdjąć nogę z gazu, a przede wszystkim przestrzegać przepisów i dostosować prędkość do warunków, które panują na drodze.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz