Kradli drewno, wpadli na gorącym uczynku

reklama

Leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo uzyskali kilka dni temu informację o tym, że w lesie rejonie Modliborzyc może dochodzić do nielegalnego wywozu drewna. Wspólnie z policjantami przygotowali działania w tym rejonie i urządzili zasadzkę.

W minioną sobotę (28 września) pod wieczór, służby patrolowały teren leśny w nakreślonym obszarze. Leśnicy i policjanci zauważyli jak dwóch mężczyzn z ułożonego stosu drewna ładuje je na ciągnik. Mundurowi zatrzymali całkowicie zaskoczonych obu mężczyzn w wieku 23 i 38 lat. Podczas przeszukania ich posesji służby również ujawniły kradzione z lasu drewno brzozy, sosny, osiki i olchy. Wówczas też do sprawy został zatrzymany trzeci z mężczyzn w wieku 66 lat. Skradzione mienie zostało odzyskane.

Trzej mieszkańcy powiatu inowrocławskiego, w niedzielę 29 września usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży drewna. Łączne straty oszacowane przez Nadleśnictwo Gniewkowo to ponad 3,5 tys zł. Podejrzanym teraz grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz