Kierowca toyoty zobaczył policję i zaczął uciekać

reklama

Po krótkim pościgu w Babim Dole (gm. Żukowo) policjantom udało się zatrzymać 35-letniego kierowcę toyoty, który jechał drogą krajową nr 20. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.

Funkcjonariusz pełniący z soboty na niedzielę służbę w nieoznakowanym samochodzie, zauważył w Babim Dole toyotę, której kierowca dziwnie poruszał się po drodze. Mężczyzna bez powodu hamował i zjeżdżał na pobocze. Policjant przekazał informację o tym funkcjonariuszom z kartuskiej drogówki podejrzewając, że kierowca toyoty może być pijany. 

Patrol natychmiast ruszył za wskazanym autem, dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Ale ten przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 20. Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać uciekiniera. Okazało się, że za kierownicą toyoty siedział 35-latek, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Dodatkowo mieszkaniec powiatu gdańskiego nie miał przy sobie prawa jazdy. Od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przypuszczenia policjantów się potwierdzą, 35-latek będzie również odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz