Kierowali po alkoholu. Co im grozi?

reklama

Policjanci z nakielskiej "drogówki" przeprowadzili wczoraj (29.08.19) działania pn. "Trzeźwy kierujący", w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Trzech z nich kierowało po alkoholu.

Wczoraj (29.08.19) policjanci nakielskiej "drogówki" prowadzili działania "Trzeźwy kierujący”". Były one ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a co za tym idzie na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 800 kierujących. Niestety, trzech z nich zdecydowało się na jazdę samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Kierowcy odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu za co grozi kara grzywny lub aresztu.  

Policjanci przypominają: Piłeś, nie jedź! Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją jazdy po alkoholu w przypadku wykroczenia jest kara aresztu lub grzywny, natomiast przestępstwa do 2 lat pobawienia wolności. W obu przypadkach grozi utrata uprawnień do kierowania i należy się liczyć z dolegliwymi kosztami finansowymi.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz