Jest akt oskarżenia dla 19-latka, który spowodował śmiertelny wypadek

reklama

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach aktem oskarżenia zakończyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego w Żukowie, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Spowodował go 19-latek, który był pod wpływem amfetaminy. Grozi mu 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia w sprawie wypadku, do którego doszło 31 stycznia w Żukowie, został skierowany do Sądu Rejonowego w Kartuzach. Kierujący samochodem marki VW Golf 19 latek, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, zjechał gwałtownie na prawy pas ruchu. Stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał ponownie na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w przeciwnym  kierunku samochodem marki Volvo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby podróżujące golfem: 17 latka oraz 18 latek.

- Jak ustalono, jechał z prędkością około 120 km/h.  Wyprzedzając w miejscu niedozwolonym i przekraczając  dopuszczalną  prędkości o 70 km/h naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego. Ustalono również,  kierujący był pod wpływem działania środka odurzającego, amfetaminy - informuje Grażyna  Wawryniuk, pf. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k., zagrożonego karą pozbawienia wolności w wysokości nie niższej niż 2 lata do lat 12.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego  przyznał się do popełnienia zarzucanego  mu przestępstwa. W toku postępowania przygotowawczego mężczyzna został  tymczasowo aresztowany - informuje Grażyna Wawryniuk.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz