Jeden wydmuchał dwa promile, drugi pędził 110 km/h w zabudowanym

reklama

Płoccy policjanci codziennie dokonują dziesiątek rutynowych kontroli. Tylko w środę zatrzymali kierowcę, u którego badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei na ulicy Dobrzykowskiej kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. 

W środę na ulicy Gałczyńskiego policjanci zatrzymali do kontroli opla. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 59-latkowi grożą teraz nawet dwa lata więzienia. 

Z kolei na ulicy Dobrzykowskiej, w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymali pędzącego forda. Pomiar wskazał, że 33-latek miał na liczniku aż 110 km/h, czyli o 60 km/h więcej, niż pozwalają przepisy. Zgodnie z prawem stracił prawo jazdy, co najmniej na trzy miesiące. 

W środę 25 września policjanci odnotowali 12 kolizji  Płocku i 5 w powiecie. 

Z kolei 26 września w Europie obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach (EDWARD). 

- Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiacego, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków - wskazują policjanci. 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz