Funkcjonariusz ZK Łowicz po służbie zatrzymuje pijanego kierowcę

reklama

W czasie wolnym od służby funkcjonariusz naszej jednostki uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy, a tym samym zapobiegł tragedii do jakiej mogłoby dojść na drodze gdyby nie zareagował. Podziękowanie, w formie listu, za godną naśladowania postawę funkcjonariusza wpłynęło z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na ręce dyr. Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk. Tomasza Sawickiego.

 

Do obywatelskiego zatrzymania doszło na początku września br. na jednej z dróg powiatu żyrardowskiego. Wówczas sierżant Mariusz Woźniak zatrzymał kierowcę samochodu dostawczego, którego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Jak się później okazało kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Przykład godny naśladowania

Swoim zachowaniem nasz kolega udowodnił, że dewiza „funkcjonariuszem się jest, a nie bywa” nie jest mu obca. Podjęte przez niego natychmiastowe działania pozwoliły zapobiec tragedii. Jego postawa stanowi dla wszystkich wzór do naśladowania i umacnia pozytywny wizerunek Służby Więziennej w społeczeństwie jako formacji, na którą zawsze można liczyć. Sam funkcjonariusz o swojej postawie mówi skromnie "następnym razem zareaguję tak samo".

„Gratuluję Panu pułkownikowi podległego funkcjonariusza, dla którego bezpieczeństwo jest bardzo ważne i nie boi się on zareagować w trudnych sytuacjach, nawet w czasie wolnym od służby” - napisała w liście do dyrektora zakładu karnego I Zasępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie mł. insp. Edyta Marczewska.

Funkcjonariusze czujni po służbie nie tylko w Łowiczu

W ostatnich dniach także funkcjonariusz żyrardowskiej policji, mł. asp. Tomasz Foks udowodnił, że "funkcjonariuszem jest się cały czas". W Sierakowicach Prawych koło Skierniewic doszło do wypadku. Żyrardowski policjant wraz z synem zabezpieczył miejsce zdarzenia i wyciągnął nieprzytomnego kierowcę, którym okazał się pijany 19-latek, w dodatku bez prawa jazdy. 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz