Uwaga!Link przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich!

Ta strona zawiera treść, która może być nieodpowiednia dla użytkowników poniżej 18 roku życia.

Czy masz powyżej 18 lat i chcesz kontynuować?

Nie, rozmyśliłem się

Dramat w podkruszwickim Gocanowie. Zwierzęta umierały z głodu!

reklama

 

Pogotowie dla Zwierząt poinformowała o dramatycznym zdarzeniu w miejscowości Gocanowo pod Kruszwicą.  Zaniedbane zwierzęta umierały z głodu.

- O tym jak alkohol może pozbawić resztek rozumu - ciąg dalszy. Tym razem 35 - letni Kamil J. ze wsi Gocanowo pod Kruszwicą znaleziony został pijany w swoim mieszkaniu. Tuż za ścianą mieszkania - umierały zwierzęta. Niestety udało się uratować tylko psa. Reszta poumierała z głodu. Jako Pogotowie dla Zwierząt odebraliśmy psa z wrośniętą kolczatką - wyjaśnia Pogotowie dla Zwierząt.

Z informacji jakie pozyskała organizacja, na terenie posesji właściciel miał posiadać mieszańca maści beżowej, któremu kolczatka wrosła w skórę. Rany na szyi były liczne i głębokie.

- Sączyła się z nich ropa. Zgrubienia na skórze były stare. Wynikało z tego, iż zwierzę cierpiało od dłuższego czasu a jego właściciel nie interesował się stanem psa. W tym czasie interesował się kolejnymi "flaszkami" - wyjaśnia Pogotowie dla Zwierząt.

Do interwencji wkroczyli wolontariusze z Kruszwicy. Wezwano także patrol policji. To jednak nie koniec akcji.  W pobliskim garażu należącym do mężczyzny znaleziono klatki z martwymi zwierzętami.

- Były to dwa króliki, papuga oraz koszatniczka. W kartonie znajdował się kolejny królik oraz papuga. Zwierzęta te zmarły na skutek zagłodzenia. Trzeba było zabezpieczyć je na sekcję zwłok. W oczekiwaniu na jej wyniki pojechaliśmy z odebranym psem do lekarza weterynarii. Po zdjętej kolczatce oczyściliśmy rany na skórze. "Nero" bo tak ma na imię to samiec w wieku około roku. Mocno niedożywiony i bardzo cierpiący. Kolce z obroży wrastały mu miesiącami w ciało. Psiak dzielnie znosi zabiegi weterynaryjne. Trafia do naszego azylu, gdzie po kolejnych dniach opieki weterynaryjnej powinien dojść do siebie i znaleźć nowy dom tymczasowy - informuje organizacja.

Właściciel najprawdopodobniej odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wstępnie został zatrzymany na 48 godzin. Jak zapewnia "Pogotowie", organizacja zrobi wszystko aby odpowiedział za swoje czyny.

reklama

Komentarze (1)


Paweł2019-04-16 13:19:31

0 0

Ale masakra;/

Odpowiedzi: 0

Odpowiedz

Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz