Chciał zgwałcić kobietę. Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu!

reklama

Mężczyzna, który próbował zgwałcić 60-letnią mieszkankę Brzezia przebywa obecnie w Zakładzie Karnym w Rawiczu. Na wniosek gostyńskiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jego dalsze losy będą zależeć od wyników badania psychiatrycznego.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia na prywatnej posesji w Brzeziu. Młody mężczyzna zaatakował 60-latkę pracującą w ogrodzie. Nagi zaszedł ją od tyłu i próbował zgwałcić. Jak informuje prokuratura, w noc poprzedzającą przesłuchanie dostał ataku psychotycznego. Wezwano lekarza pogotowia, a następnie przewieziono do szpitala psychiatrycznego w Kościanie. 27-latka przesłuchano dopiero 6 maja. Tego dnia Sąd Rejonowy w Gostyniu, na wniosek prokuratury, wydał postanowienie o  jego tymczasowy aresztowaniu. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Rawiczu.

W najbliższym czasie planowane jest jednorazowe badanie psychiatryczne podejrzanego przez biegłych z Poznania. - Będą udzielali odpowiedzi na pytanie czy mężczyzna w czasie zdarzenia był poczytalny, a co za tym idzie, czy może ponosić odpowiedzialność prawną - mówił Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.

Od wyników będą zależały dalsze decyzje w śledztwie. - Jeśli był poczytalny stanie przed sądem. - mówi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu. - Jeśli nie i biegli stwierdzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez niego tego czynu w przyszłości wówczas wobec tego mężczyzny zostanie orzeczony środek zabezpieczający przez zamknięcie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. - mówi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu. - Natomiast gdyby okazało się, że jest niepoczytalny, ale z jakichś powodów - szczególności medycznych - nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia podobnego czynu w przyszłości, to postępowanie może być umorzone bez stosowania środka zabezpieczającego. - wyjaśnia szef gostyńskiej prokuratury. Badanie zaplanowano na 25 maja, ale nie ma pewności że na tym sprawa się zakończy.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz