Blisko 40 razy zapłacił za zakupy cudzą kartą

reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 50-letniego pilanina. Mężczyzna znalazł kartę płatniczą i dokonał nią 36 transakcji.

Na początku maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna z informacją, że skradziono mu kartę bankomatową. Pokrzywdzony nie był w stanie dokładnie określić okoliczności, w których stracił kartę - po pewnym czasie zorientował się, że nigdzie jej nie ma.

Pilscy kryminalni na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. W ten sposób policjanci wpadli na trop sprawcy. 8 maja br. zatrzymali 50-letniego mieszkańca Piły.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł portfel na terenie miasta, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza i postanowił ją wykorzystać, robiąc zakupy. Płacił nią m. in. za artykuły spożywcze, telefon i okulary. 50-latek łącznie dokonał 36 transakcji. Z karty łącznie zniknęło blisko10 tysięcy złotych. Na pytanie kryminalnych, skąd znał kod pin, przekazał, że sprawdził w dowodzie osobistym datę urodzenia i postanowił ją wbić. Dodał, że dużo ludzi właśnie wykorzystuje swoją datę urodzenia do różnego rodzaju zabezpieczeń.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 50-letni mieszkaniec Piły odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz