Aż trudno w to uwierzyć! Oszustka rozbiła jajko, by zdjąć klątwę z domu 52-latki! Co stało się potem...?

reklama

Płońska policja szuka oszustki, która wczoraj ukradła pieniądze i biżuterię 52-letniej mieszkance gm. Czerwińsk w czasie rzekomego ... zdejmowania "klątwy" z jej domu! Przekonała ją by kosztowności zawinęła w koszulkę. Po wyjściu oszustki okazało się, że przedmioty zniknęły. 

We wtorek 52-letnią mieszkankę gm. Czerwińsk odwiedziła kobieta, mówiąca z obcym akcentem, która twierdziła, że skupuje stare przedmioty. 

- Przekonała gospodynię, że nad jej domem ciąży klątwa i zaproponowała jej zdjęcie, oczywiście nieodpłatnie. Kazała sobie przynieść jajko i rozbiła je. Następnie poleciała przyniesienie oszczędności i biżuterii, a następnie zawinęła je w koszulę nocną, twierdząc, że w ten sposób zdejmuje klątwę. Poprosiła jeszcze o wodę święconą, lecz później z niej zrezygnowała. Całe zawiniątko umieściła na regale i poleciła nie rozwijać do północy. Poprosiła by gospodyni odprowadziła ją do drogi i nie oglądała się za siebie. Kolejnym obrzędem miało być zakopanie przez 52-latkę zawiniątka z rozbitym jajkiem za domem - mówi nam podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik prasowy KPP w Płońsku.

Gdy kobieta wróciła do domu postanowiła rozwinąć rzuconą na regał koszulę. Jak domyślacie się, nie było w niej ani pieniędzy, ani biżuterii. 

W płońskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w tej niecodziennej sprawie. - Na chwilę obecna nie udało się ustalić tożsamości oszustki i miejsca jej pobytu. Policja apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mogły by mieć informacje o złodziejce. Apelujemy również, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a o wszystkich podejrzanych przypadkach zawiadamiać policjantów - dodaje oficer prasowy. 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz