Areszt za włamanie na plebanię

reklama

Policjanci z Wałcza ustalili i zatrzymali 52 letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który włamał się na jedną z plebanii na terenie miasta, skąd zabrał pieniądze. Postanowieniem sądu sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Nieznany sprawca poprzez wyłamanie drzwi, wszedł do wnętrza budynku jednej z plebanii w Wałczu. Następnie z pomieszczenia mieszkalnego, dokonał kradzieży pieniędzy. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli na miejscu popełnionego przestępstwa ślady i dowody oraz przesłuchali świadków.

Po przeanalizowaniu zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych okazało się, że włamywaczem jest 52 letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze osobiście doprowadzili sprawcę z jego miejsca zamieszkania do aresztu policyjnego komendy w Wałczu.

Komendant wałeckiej jednostki wystąpił z wnioskiem do prokuratora o areszt dla włamywacza. Prokurator przychylił się do wniosku, który poparł także sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu i postanowił zastosować wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełniony czyn według kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz