Akcja

reklama

W poniedziałek na drogach powiatu nakielskiego i żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Kierujący?.  Wykonali łącznie 769 sprawdzeń stanu trzeźwości w powiecie żnińskim. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, gdyż kierujący byli nietrzeźwi.  Dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu wyeliminowali z ruchu policjanci powiatu nakielskiego, łącznie skontrolowano trzeźwość prawie 1100 kierujących. 

Pierwszy z nich to mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Został zatrzymany do kontroli w miejscowości Barcin. Drugiego kierującego, mieszkańca powiatu obornickiego, który miał we krwi blisko promil  funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Włoszanowo. Obaj kierujący stracili już swoje prawa jazdy i teraz oczekują na sprawę karną. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto,  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów w granicach od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł. 

W akcji na terenie powiaty nakielskiego, mającej na celu eliminowanie z ruchu kierowców, którzy wsiadając za "kółko na podwójnym gazie? stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg, udział wzięło łącznie 12 mundurowych. Zatrzymano jedną osobę, która kierowała autem w stanie nietrzeźwości i jedną w stanie po użyciu alkoholu. Kierowcy, w których organizmie alkomat wykrył alkohol ze swojego zachowania tłumaczyć się będą w sądzie.

W skali województwa do działań zaangażowano 115 policjantów ruchu drogowego i 62 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 12.730 kierujących i ujawnili 21 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 17 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 2 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 32 prawa jazdy i 11 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili kierującego, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz